Rodinný dům 4+1, 295 m² s pozemkem o velikosti 305 m², Hanušovice, okr. Šumperk

Rodinný dům s garáží v klidné části Hanušovic na ul. Habartická č.p. 161. Zastavěná plocha prvního podzemního podlaží - 95 m², prvního nadzemního podlaží - 104,9 m² a podkroví - 95 m².

Jistota 50 000 Kč
Vyvolávací cena 2 100 000 Kč
Nejnižší příhoz 5 000 Kč
Nejvyšší příhoz 500 000 Kč
Cenový odhad 4 820 000 Kč
Stav Před začátkem
Začátek aukce 26.10.2022 17:00

Podrobné informace

Rodinný dům s dispozicí 4+1 o ploše 295 m². Postaven roku 1970, nyní po částečné rekonstrukci čeká na finální dotažení k dokonalosti. Má obrovský potenciál k vybudování investiční záležitosti v podobě wellness chaty v krásném prostředí horské přírody. Pro milovníky přírody, hor, cyklistiky, turistiky, ticha a dobrého piva. Blízko Holby, Branné a Dolní Moravy.

Rodinný dům je z celé části podsklepený. Ve sklepení mimo jiné naleznete prostornou garáž, kotelnu, prádelnu a dílnu. Celková plocha sklepních prostor je 95 m². Tyto prostory se přímo nabízí k vybudování wellness místnosti se saunou a vířivkou, společenské místnosti s výčepem, herny a dalších společenských prostor, což bylo námětem současného majitele.

V prvním nadzemním podlaží je to pravé zázemí o dispozici 3+1. Kromě vstupní haly a chodby do jednotlivých místností zde nalezneme obývací pokoj, dětský pokoj, ložnici a kuchyň se spíží. Dále samozřejmě koupelna a samostatná toaleta. O patro výš se nachází půdní prostory o stejné rozloze (95 m²). Momentálně se zde nachází jeden pokoj. Nevyužité půdní prostory jsou plně k dispozici k vybudování dalších pokojů.

Tato nemovitost zkrátka nabízí obrovské možnosti i prostory, které si uzpůsobíte podle svých představ a přání.

V domě se už nemusíte starat o novou střechu, ta byla rekonstruována v roce 2017 - střešní krytina Satjam Grande. Dále jsou nové rozvody vody a rekonstruováno těleso komína, konkrétně část od půdy nad střechu. V letošním roce byla provedena rekonstrukce kuchyně. Nová kuchyňská linka včetně elektrických zásuvek vedených v mědi. Stejně tak prošla rekonstrukcí i koupelna, která byla kompletně rekonstruována. Samozřejmostí je elektrické podlahové topení a koupelnový radiátor. Dále se v domě měnily všechny elektrické jističe a proudový chránič.

Zbytek domu je nyní připraven na nového majitele avšak potřebuje nutný zásah. Okna jsou původní, dřevěná a volají po výměně (některé skleněné výplně a kování jsou poškozené). Kotel na tuhá paliva je za hranou životnosti a potřebuje nutnou náhradu, vytápění tedy není momentálně funkční.

Původní odpady v novoduru jsou vedeny do septiku. Vodovod je obecní. Podlahy jsou v pokojích ponechány původní dřevěné parkety. Nová PVC podlaha i interiérové dveře jsou shodně v dekoru dubu.

Zní to tak, že dům potřebujete hodně práce a s tím i spojených investic? To je pravda! Máme, ale jednu příjemnou zprávu: Na dům je schválena dotace Nová zelená úsporám ve výši 182.000 Kč. Program dotace je poskytnut na výměnu oken a dveří, zateplení obálky domu, půdy a nového zdroje vytápění.

Tento rodinný dům využijete jako nemovitost pro krátkodobé pronajímání nebo jako plnohodnotné bydlení pro velkou rodinu. K domu sice nenáleží velký pozemek, pouze předzahrádka a část pozemku v okolí domu, který skvěle využijete při posezení u táboráku.

K domu se dostanete po asfaltové komunikaci, která je ve vlastnictví obce. Parkování před domem a v jeho bezprostředním okolí i pro více aut je bezproblémové. V okolí je příroda vskutku stvořená pro cyklisty a turisty. O lesy, louky a pastviny zde nouze není. V blízkosti jsou oblíbené turistické cíle, mimo jiné Branná nebo Dolní Morava.

Samozřejmostí je případná pomoc s financováním a vyřízení hypotečního úvěru od nezávislého finančního poradce.

Pro domluvení konkrétního termínu prohlídky a více informací volejte 732 167 958 – Milan Bartoň, email: obchod@aukcesnadno.cz

Prodej proběhne formou dobrovolné online aukce dne 25. října v 17:00 hod na webu aukcesnadno.cz (pro zájemce bude den předem připravena testovací aukce, kde si mohou vyzkoušet jak aukce probíhá.)

Přílohy / Odkazy

Odhad ceny nemovitosti (.pdf, 320 KB)
Info k doložení realizace Nová zelená úsporám (.pdf, 90 KB)
Info k dotazníku Nová zelená úsporám (.pdf, 103 KB)
Akceptace žádosti Nová zelená úsporám (.pdf, 404 KB)
Odkaz do Google Maps pro naplánování cesty

Mapa